Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

PRIMELE REZULTATE. PRIMELE CONCRETIZĂRI ALE EFORTURILOR COMUNE. PRIMA ETAPĂ A C.N.I.R. ENDUROCROSS

Loading

Consolidarea şi dezvoltarea Secţiei de Motociclism a C.S.M. Flacăra Moreni (începute în această primăvară) îşi arată primele roade. Eforturile comune ale administraţiei municipale şi ale sportivilor legitimaţi au dus ca, la prima etapă a Campionatului Naţional Individual al României la Endurocross (desfăşurată la Sebiş pe 25 iulie), Clubul nostru să se afle pe podium. Astfel, la clasa Quad, Bogdan Gabriel Diaconescu s-a clasat pe locul II cu un timp de 02:16:10 şi 25 de puncte în clasamentul naţional. Şi ceilalţi sportivi legitimaţi pentru ramura sportivă Endurocross au înregistrat rezultate bune în clasele de concurs, punctele acestora contând în clasamentul naţional: Silviu Glodeanu – clasa Veterani – 19 puncte, Alin Albert Drăgoi – clasa Expert – 15 puncte (din păcate Alin a avut probleme cu motocicleta şi nu a putut recupera în timp util), Florian Bereş – clasa Hobby – 14 puncte, Horia Nicolae Matei – clasa Hobby – 13 puncte, Alexandru Bogdan Iosifescu – clasa Hobby – 11 puncte. Felicitări şi, cu siguranţă, veţi înregistra rezultate şi mai bune de la etapă la etapă! Bravo!!!

Skip to content